Facebook Pixel Κύπελλο Ιταλίας: Οργίασε η Μίλαν - Ισοπεδωτική τεσσάρα στη Λάτσιο και ντερμπάρα στα ημιτελικά! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-02-09 23:55:00

Οι Μιλανέζοι δεν άφησαν το παραμικρό περιθώριο αντίδρασης στην ομάδας της Ρώμης, την διέλυσαν με 4-0 και πήραν το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας, εκεί όπου θα βρουν τη συμπολίτισσα Ίντερ σε σούπερ ντέρμπι.

Κύπελλο Ιταλίας: Η Μίλαν βρίσκεται σε περίοδο εξαιρετικής φόρμας και το απέδειξε περίτρανα. Τέσσερις ημέρες μετά τη νίκη στο ντέρμπι με την Ίντερ, οι Μιλανέζοι θριάμβευσαν με 4-0 επί της Λάτσιο στα προημιτελικά του Κυπέλλου και πέρασαν στον ημιτελικό.

Η ομάδα του Στέφανο Πιόλι "καθάρισε" το ματς από το πρώτο ημίχρονο, καθώς προηγήθηκε με 3-0 χάρη σε ένα γκολ του Λεάο (24') και δύο του Ζιρού (41', 45+1'), προτού ο Κεσιέ διαμορφώσει το τελικό σκορ στο 79'.

Στα ημιτελικά η Μίλαν θα αντιμετωπίσει τη συμπολίτισσα Ίντερ, η οποία απέκλεισε τη Ρόμα με 2-0.