Facebook Pixel Αιγάλεω - ΑΕΚ Β: Είχαν από ένα ημίχρονο, έμειναν στο 1-1 (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-04-02 19:55:00

Είχαν από ένα ημίχρονο, έμειναν στο 1-1 Αιγάλεω και ΑΕΚ Β’ (ΒΙΝΤΕΟ)

Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση στο «Σταύρος Μαυροθαλασσίτης» ανάμεσα σε Αιγάλεω και ΑΕΚ Β’, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2.

Αιγάλεω - ΑΕΚ Β: Το «Σίτι» ήταν ανώτερο στο πρώτο μέρος, έχοντας μάλιστα και δοκάρι σε κοντινή προβολή του Γιώργου Καλύβα στο 37ο λεπτό. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ για τον «Δικέφαλο».

Από οργανωμένη ενέργεια από τα αριστερά, με κοντινή προβολή ο Μιχάλης Κοσίδης έκανε το 0-1 στο 50’. Οι γηπεδούχοι δεν τα παράτησαν και κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση στο 87ο λεπτό, χάρη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ηλία Τσιλιγγίρη.

Να σημειωθεί πως ο προπονητής της ΑΕΚ Β’, Νίκος Παναγιωτάρας, λόγω ίωσης δε βρέθηκε στο γήπεδο, με τον Μιχάλη Παυλή να κοουτσάρει την ομάδα.