Facebook Pixel Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Νίκη... μισή Ευρώπη για ΠΑΟ με Ολυμπιακό - Έτσι πήραν το ντέρμπι οι Πράσινοι (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-04-18 00:03:00

Ο Παναθηναϊκός ήταν επιβλητικός στο ντέρμπι με τους Ερυθρόλευκους και καταφέρνοντας να πάρουν τη νίκη πιο εύκολα από ότι δείχνει το σκορ έκαναν βήμα... Ευρώπης για την επόμενη σεζόν.

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Τεράστιας σημασίας νίκη πήραν οι Πράσινοι στο ντέρμπι με τους Ερυθρόλευκους στη Λεωφόρο με 1-0 και έκαναν αποφασιστικό βήμα πρόκρισης στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις της επόμενης σεζόν.

Τον αγώνα έκρινε ένα γκολ από τον Αϊτόρ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τους Πειραιώτες να μη μπορούν αν δημιουργούν φάσεις μπροστά στην εστία του Μπινιόλο εκτός από μια φάση στο 4' με τον Μασούρα και άλλη μια στις καθυστερήσεις με τον Σισέ.