Facebook Pixel Serie A: Τεράστια ανατροπή... τίτλου για τη Μίλαν στη Βερόνα! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-05-09 00:02:00

Τεράστια ανατροπή... τίτλου για τη Μίλαν στη Βερόνα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Μίλαν βρέθηκε να χάνει αλλά με δύο γκολ του Σάντρο Τονάλι γύρισε το ματς στην Βερόνα κόντρα στην Ελλάς (1-3) και παρέμεινε στο +2 από την Ιντερ δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε.

H πρωτοπόρος Μίλαν πέρασε νικηφόρα και από το Μπεντεγκόντι, δίνοντας συνέχεια στην αήττητη πορεία της στις τελευταίες 14 αναμετρήσεις. Η ομάδα του Στέφανο Πιόλι νίκησε 3-1 τη Βερόνα, για την 36η αγωνιστική της Serie A και δύο «στροφές» πριν το φινάλε διατήρησε το +2 από την Ίντερ κι έκανε ένα ακόμη βήμα για την κατάκτηση του «σκουντέτο» μετά από 11 χρόνια!

«Ήρωας» των νικητών ο Τονάλι, ο οποίος σκοράροντας στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, από ισάριθμες ασίστ του Λεάο, σημείωσε την ανατροπή για τη Μίλαν (2-1) με τον Φλορέντσι να διαμορφώνει στο 86΄ το τελικό σκορ. Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί στο 38΄ με τον Φαραόνι.