Facebook Pixel Τάσος Μπακασέτας: Τρελαίνει κόσμο ο Μπακασέτας! Γκολ και ασίστ σε ένα ημίχρονο με την Τράμπζονσπορ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-09-18 19:16:00

Μπορεί η Γκαζιαντέπ να προηγήθηκε με 0-2 στην Τραπεζούντα, όμως οι πρωταθλητές Τουρκίας κατάφεραν και ισοφάρισαν πριν το τέλος του ημιχρόνου με πρωταγωνιστή τον Έλληνα ποδοσφαιριστή.

Τάσος Μπακασέτας: Καταλυτικός είναι για ακόμα μια χρονιά ο Έλληνας ποδοσφαιριστής για την Τράμπζονσπορ, μιας και μπορεί οι πρωταθλητές Τουρκίας να βρέθηκαν με 0-2 πίσω στο σκορ, όμως με πρωταγωνιστή τον ίδιο που πέτυχε ένα γκολ και έδωσε μια ασίστ βοήθησε την ομάδα του να ισοφαρίσει πριν τελειώσει το ημίχρονο.

Στο 14' ο Τάσος Μπακασέτας έκανε την κάθετη πάσα στον Τρεζεγκέ και ο Αιγύπτιος εξτρέμ με διαγώνιο σουτ μείωσε σε 2-1, ενώ στο 41΄ο Χάνουσεκ έκανε χέρι στην περιοχή με τον αρχηγό της Εθνικής να ευστοχεί στην εκτέλεση και να ισοφαρίζει σε 2-2.