Facebook Pixel La Liga: Η Οσασούνα "φρέναρε" τη Ρεάλ - Γκέλα και... συγκάτοικος με Μπαρτσελόνα στην κορυφή (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-10-03 00:21:00

Οι Μαδριλένοι έμειναν στο 1-1 εντός έδρας με την ομάδα της Παμπλόνα.

La Liga: Η Ρεάλ Μαδρίτης μετρούσε εννέα νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις, αλλά η επίσκεψη της Οσασούνα στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου» έμελε να της βάλει... φρένο.

Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι συμβιβάστηκε στην ισοπαλία, 1-1, με την Οσασούνα, για τη 10η αγωνιστική της La Liga και πλέον ισοβαθμεί με την Μπαρτσελόνα στην κορυφή, με 19 βαθμούς έκαστη.

Η «βασίλισσα» άνοιξε το σκορ με τον Βινίσιους, στο 42ο λεπτό, όταν αυτός έκανε σέντρα από αριστερά με το δεξί, η μπάλα πέρασε απ' όλους και κατέληξε στα δίχτυα. Υπήρξαν διαμαρτυτίες από τους φιλοξενούμενους, οι οποίες έμειναν... διαμαρτυρίες μετά τη χρήση VAR. Και πέντε λεπτά μετά την έναρξη του β΄ μέρους, ο Κίκε Γκαρθία έπιασε κεφαλιά προς τα πίσω, με την μπάλα να καταλήγει στο «παραθυράκι» του Αντρέι Λούνιν, για την ισοφάριση.