Facebook Pixel Βέλγιο - Μαρόκο: Απίθανη γκάφα Κουρτουά, γκολ με φάουλ από το... κόρνερ το Μαρόκο (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-11-27 16:48:00

Απίθανη γκάφα Κουρτουά, γκολ με φάουλ από το... κόρνερ το Μαρόκο (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε την υπέροχη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαμπίρι, ο οποίος στο 73' άνοιξε το σκορ για το Μαρόκο κόντρα στο Βέλγιο.

Το Μαρόκο έγραψε το 1-0 στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης με το Βέλγιο, με τον Σαμπίρι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με τρομερή απευθείας εκτέλεση φάουλ από δύσκολη γωνία.

Μάλιστα, ο νεοεισελθών άσος (είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο πέντε λεπτά νωρίτερα), σκόραρε με τον ίδιο τρόπο -αλλά από την απέναντι πλευρά- όπως ο Ζίγιες στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρος, όταν το τέρμα του ακυρώθηκε μέσω VAR.