Facebook Pixel Ρεάλ και Ατλέτικο εκτόξευσαν τη ΝΕΡΙΤ!
| 2014-05-25 17:06:00

Ρεάλ και Ατλέτικο εκτόξευσαν τη ΝΕΡΙΤ!

Ο φετινός τελικός του Champions League ήταν ισπανική υπόθεση! Οι δυο μεγαλύτερες ομάδες της Μαδρίτης, Ρεάλ και Ατλέτικο, αναμετρήθηκαν στο στάδιο "Ντα Λουζ" διεκδικώντας το βαρύτιμο ευρωπαϊκό τρόπαιο.

Η Ρεάλ περίμενε 12 χρόνια για να παίξει σε τελικό και παρά το ότι έφτασε λίγα δευτερόλεπτα πριν την ήττα, τελικά κατέκτησε το δέκατο Champions League της ιστορίας της.

Τον αγώνα μετέδωσε η ΝΕΡΙΤ και όπως ήταν αναμενόμενο δεν δυσκολεύτηκε να πάρει την πρώτη θέση στους πίνακες τηλεθέασης της Nielsen το βράδυ του Σαββάτου. Ο τελικός κράτησε στη δημόσια τηλεόραση το 30,2% των τηλεθεατών στο σύνολο και το 34,7% στο δυναμικό κοινό.

Ωστόσο, η εκπομπή σχολιασμού που ακολούθησε κατέγραψε ακόμα μεγαλύτερη τηλεθέαση: 36,3% στο σύνολο και 38,4% στο δυναμικό. Μάλιστα, κατάφερε να αγγίξει ακόμα και 43,2%!

Όσον αφορά στην τηλεθέαση των υπολοίπων καναλιών εκείνες τις ώρες, κινήθηκε αρκετά χαμηλά, με την Pretty Woman του ALPHA να ξεχωρίζει με ποσοστό 15,3%.

Πηγή: zappit.gr