Facebook Pixel Ολική επαναφορά με Παπακώστα
| 2011-03-21 17:59:00

Ολική επαναφορά με Παπακώστα

Τι κι αν στο 26΄ ο Λεβαδειακός έχανε με 2-0 στην έδρα της Ηλιούπολης; Μέσα σε λιγότερο από 50 λεπτά πέτυχε τέσσερα γκολ και έφτασε τους 48 βαθμούς, στο ντεμπούτο του Έλληνα τεχνικού στον πάγκο των Βοιωτών (4-2)!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς με 2-0 (Λαμπρόπουλος 22΄, Ηλιόπουλος 26΄), παρόλα αυτά οι Βοιωτοί βρήκαν το κουράγιο και «γύρισαν» το ματς με τον Μπάρκογλου (42΄, 2-1 με πέναλτι) και το αυτογκόλ που πέτυχε ο Νικολόπουλος (62΄, 2-2).

Κερασάκι στην τούρτα το γκολ του Ναπολεόνι στο 72ο λεπτό, με τον Ιταλό να δίνει προβάδισμα νίκης στην ομάδα του (3-2) και τον Ζουρούδη να διαμορφώνει το τελικό 4-2 στο 90΄.

Οι «πράσινοι» βρίσκονται, πλέον, στην τέταρτη θέση του πίνακα, πέντε βαθμούς πίσω από τον τρίτο ΟΦΗ

Οι συνθέσεις:

Ηλιούπολη (Θύμιος Γεωργούλης): Μαράμας, Λεοντίου, Λαμπρόπουλος, Δημήτρης, Ρουσάκης, Νικολόπουλος, Μπέριος, Στεφανίδης (77' Ουρόσεβιτς), Νιάρος, Θάνος, Ηλιόπουλος (64' Σικαλίας).

Λεβαδειακός (Γιάννης Παπακώστας): Κυριακίδης, Μουλόπουλος, Τριποτσέρης, Κόλτζος, Ψωμάς, Ταραλίδης, Τάσιτς (59' Μπεγκόνια), Ναπολεόνι (80' Κορδονούρης), Ζουρούδης, Μπάρκογλου, Πόποβιτς (70' Κοιλιάρας).