Facebook Pixel Με ...ανταλλαγή συντρόφων! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-01-08 22:29:00

Με ...ανταλλαγή συντρόφων! (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι "σύντροφοι" Σισέ και Νίνης αντάλλαξαν θέσεις και ο Παναθηναϊκός, με δημιουργό τον πρώτο και εκτελεστή τον δεύτερο, νίκησε 1-0 τον Άρη στο άδειο ΟΑΚΑ. Φωνάζει ο Άρης για γκολ του Μίσελ που ακυρώθηκε.

Το γκολ στο 20` λοιπόν αποδείχτηκε αρκετό για τους γηπεδούχους για να πάρουν μια… ψυχοβγαλτική νίκη με 1-0. Ο ελλιπέστατος Άρης το πάλεψε, είχε μια μεγάλη ευκαιρία με τον Νέτο στο 50`, ενώ του ακυρώθηκε και γκολ του Μίσελ για επιθετικό φάουλ του Ρουίζ στον Βύντρα στο 66`...

Οι πράσινοι πίεσαν στο 75-80, όπου έκαναν τρεις κλασικές ευκαιρίες, με μεγαλύτερη το τετ-α-τετ του Σισέ και τέλος πάντως πήραν το τρίποντο, αφού τους... κοψοχόλιασε ο Χαβίτο στο 92` με το σουτ που έβγαλε ο Τζόρβας.

Το φιλμ του αγώνα:

92` Λήξη του αγώνα

91` Δυνατό φαλτσαριστό σουτ του Χαβίτο από το ύψος της περιοχής, εκτίναξη και απόκρουση του Τζόρβα!

80` Μέσα ο Αραβίδης, έξω ο Βανγκέλι

75` Ο Νίνης άδειασε Τόχα και Οριόλ αλλά το σουτ που έπιασε έξω από την περιοχή πέρασε λίγο άουτ

74` Ο Σηφάκης νίκησε στο τετ-α-τετ το Σισέ που μπήκε κατά μέτωπο από την μπαλιά του Λέτο

73` Σέντρα Βύντρα, άστοχη έξοδος του Σηφάκη, αλλά η κεφαλιά του Σισέ, πέρασε άουτ

67` Ο Λάζαρος στη θέση του Βύντρα

66` Ο Σταθόπουλος σφύριξε επιθετικό φάουλ του Ρουίζ στον Βύντρα και το γκολ του Άρη από την κεφαλιά του Μίσελ δεν μέτρησε. Ο Πατρινός ρέφερι είχε σφυρίξει ενώ η μπαλα ήταν στον αέρα.

60` O Tσεσνάουσκις στη θέση του Καζναφέρη

57` Υπέροχη ατομική προσπάθεια και σέντρα του Λέτο από αριστερά, ο Σισέ σκόραρε, αλλά το γκολ δεν μέτρησε ορθά ως οφσάιντ

54` Σέντρα Σπυρόπουλου από αριστερά, κεφαλιά του Σισέ, πάνω από τα δοκάρια

50` Kόντρα του Άρη από δεξιά με τον Ρουίζ, που γύρισε στον Νέτο, όμως ο Τζόρβας κράτησε το μηδέν για τον ΠΑΟ στο σουτ του Βραζιλιάνου

46` Έναρξη του δευτέρου μέρους

46` Αλλαγές. Ο Μαρίνος αντί του Ζιλμπέρτο και ο νεαρός Κατίδης αντί του Πρίττα

45` Λήξη του ημιχρόνου

45` ΣΧΟΛΙΟ: Τίποτα το ιδιαίτερο, πλην του γκολ στο ΟΑΚΑ. Ο Παναθηναϊκός έχει την κατοχή, ο Άρης προσπαθεί να πιέσει ψηλά και να χτυπήσει στην κόντρα, αλλά δεν έχει απειλήσει.

45` "Κοκορομαχία" Σισέ και Οριόλ για ένα φάουλ

32` Στην επίθεση ο Άρης, ο Καζναφέρης έπιασε διαγώνια αριστερά το σουτ, άουτ

20΄ ΓΚΟΛ: Ο Σισέ σεντράρει με ακρίβεια από πλάγια δεξιά και ο Νίνης ...σε ρόλο Σισέ, εκτελεί τον Σηφάκη με μονοκόματο σουτ με το αριστερό! Ωραίο γκολ!

16' Τραυματίστηκε ο Σαριέγκι, ωστόσο "σφίγγει τα δόντια" και ξαναμπαίνει στο ματς.

3` Ο Γκοβού άδειασε (!) τον Μίσελ από δεξιά, γύρισε στον Κατσουράνη, αλλά το σουτ του τελευταίου πήγε άουτ

1` Έναρξη του αγώνα

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ζεσουάλδο Φερέιρα): Τζόρβας, Σπυρόπουλος, Σαριέγκι, Μπουμσόνγκ, Βύντρα, Ζιλμπέρτο, Νίνης, Κατσουράνης, Γκοβού, Λέτο, Σισέ

ΑΡΗΣ (Έκτορ Ραούλ Κούπερ): Σηφάκης, Νέτο, Βανγκέλι, Οριόλ, Μίσελ, Τόχα, Ρουίς, Καζναφέρης, Χαβίτο, Λαζαρίδης, Πρίττας

Διαιτητής: Σταθόπουλος (Αχαϊας)