Facebook Pixel «Διπλό» στο 93` η Παναχαϊκή, ήττα για Πλατανιά
Life
| 2011-03-13 18:46:00

«Διπλό» στο 93` η Παναχαϊκή, ήττα για Πλατανιά

Η Παναχαϊκή ήταν η κερδισμένη της 24ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Football League 2.

Η ομάδα του Αλέξη Κούγια με γκολ του Κυβελίδη στις καθυστερήσεις πήρε μεγάλη νίκη στην Κόρινθο επί της τοπικής ομάδας.

Σπουδαία νίκη των Χανίων μεταξύ του Πλατανιά στο τοπικό ντέρμπι. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 27` με γκολ του Κατσικοκέρη, ενώ τα Χανιά απάντησαν μεγκολτου Τεπετού λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου. Την χαριστική βολή στον Πλατανιά έδωσε ο Δρακάκης στο 95` και οι πρωτοπόροι έχασαν μια σημαντική ευκαιρία να ξεφύγουν στην βαθμολογία.

Στην ισοπαλία 1-1 έμειναν Βύζας Μεγάρων και Ρόδος στα Μεγάρα. Οι Ροδίτες, έφτασαν τους 43 βαθμούς και πλέον υπάρχουν τρεις ομάδες στην πρώτη θέση του Ομίλου. Πλατανιάς, Ρόδος και Παναχαϊκή ισοβαθμούν στην κορυφή με 43 βαθμούς και όλα είναι ανοχτά.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα:

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ - ΡΟΔΟΣ 1-1
(36' Στρατάκης σουτ - 74' Μανίκας κεφ)

ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ - ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 0-1
(90+3' Κυβελίδης σουτ)

(Στο 64' οριζόντιο δοκάρι ο Καραγιάννης)

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ - ΠΑΟ ΡΟΥΦ 2-0
(2' Σέγκος σουτ, 48' Μάτσος σουτ)

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΑΟ ΧΑΝΙΑ 1-2
(31' Κατσικοκέρης - 45+2' Tεπετός σουτ, 90+6' Δρακάκης σουτ)

ΟΛ. ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ - ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 0-1
(55' Σωτηρόπουλος)

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 1-2
(18' Σκαρτσίλας σουτ - 30' Καραδέμητρος σουτ, 70' Βέρμπης σουτ)

*** Ο αγώνας ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ δεν θα διεξαχθεί μετά την αποβολή του ΤΑΠ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ από το πρωτάθλημα.

*** Ο αγώνας ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, δεν θα διεξαχθεί μετά την αποβολή της ΠΑΕ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ από το πρωτάθλημα.