Facebook Pixel Αυτός είναι ενιαίος και αδιαίρετος! (ΒΙΝΤΕΟ)
Life
| 2011-03-24 21:55:00

Αυτός είναι ενιαίος και αδιαίρετος! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η ποδοσφαιρική ομάδα βοήθησε τον Ερασιτέχνη κι οι οπαδοί του Ολυμπιακού τους βοηθάνε όλους! Είδαν το φιλικό με τον Ερυθρό Αστέρα (1-1) κι έφυγαν για ΣΕΦ, για το Ολυμπιακός - Σιένα της Ευρωλίγκα!

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο φιλικός αγώνας του Ολυμπιακού με τον Ερυθρό Αστέρα! Ωστόσο, το τελικό σκορ της αναμέτρησης ήταν άνευ σημασίας, αφού το μας είχε ιερό σκοπό! Αυτός ήταν η ενίσχυση του Ερασιτέχνη του Ολυμπιακού!

Γι’ αυτό, το αγωνιστικό μέρος πέρασε στο περιθώριο και οι φίλαθλοι των «ερυθρολεύκων» απόλαυσαν έναν σπουδαίο αγώνα με σχετικά ωραίο θέαμα και πολλά χάπενιγκς!

Στον αγωνιστικό χώρο του Καραϊσκάκη τιμήθηκαν πρόσωπα της «ερυθρόλευκης» οικογένειας καθώς και άνθρωποι της σέρβικης ομάδας, ενώ στο ημίχρονο παρέλασε η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού που αναδείχτηκε Κυπελλούχος Ελλάδας!

Όσον αφορά τα του παιχνιδιού, ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με το γκολ του Μέλμπεργκ στο 8’. Οι Σέρβοι ισοφάρισαν με ένα πανέμορφο τέρμα του Βίλοτιτς το οποίο μάλιστα πανηγυρίστηκε και από τους οπαδούς του Ολυμπιακού!

Το φιλμ του ματς

90' Λήξη αγώνα

86' Αλλαγές για τον Αστέρα: Ο Σρνιτς στην θέση του Γέβτιτς.Την θέση του Μίκιτς πήρε ο Ρέλιτς.

79' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ντουντού και Ζαϊρί δίνουν τις θέσεις τους σε Κοτσαρίδη και Λεάντρο.

77' Κεφαλιά πάσα του Γέρεμιτς για τον Πέροβιτς, όμως το σουτ του τελευταίου κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

73' Aλλαγή για τον Ολυμπιακό. Τη θέση του Φουστέρ παίρνει ο Ρουγκάλας

71' Αλλαγή για τον Ερυθρό Αστέρα. Τη θέση του Ισά παίρνει ο Κόουσιτς.

70' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Τη θέση του Χολέμπας παίρνει ο Λυκογιάννης.

69' Αλλαγή για τον Αστέρα: Την θέση του Μπόρχα παίρνει ο Γέρεμιτς.

62' Αλλαγή για τον Ερυθρό Αστέρα. Τη θέση του Μπίλιτς παίρνει ο Στοίκοβιτς.

59' Σουτ του Ζαϊρί μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.

56' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ο Διαμαντάκος αντικαθιστά τον Ιμπαγάσα και ο Βάντερσον μπαίνει στην θέση του Ριέρα.

56' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Μέλμπεργκ δίνει την θέση του στον Μοδέστο.

54' Σουτ από τον Ριέρα εκτός περιοχής, ο Σταμένκοβιτς πέφτει και διώχνει σε κόρνερ.

46' Έναρξη δευτέρου μέρους...

Τρεις αλλαγές για τον Ερυθρό Αστέρα. Μπήκαν οι Σταμένκοβιτς, Ισά και Πέροβιτς.

Αποθέωση για την Κυπελλούχο Ελλάδας ανδρική ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού που μπήκε στο γήπεδο... Φοβερό στιγμιότυπο! Ο Τζούριτς πήγε να κλωτσήσει μία ποδοσφαιρική μπάλα και του έφυγε το παπούτσι!

45' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

38' Καπληκτική απόκρουση του Μπαΐκοβιτς σε λόμπα του Ιμπαγάσα...

30' Σουτ του Γιάννη Παπαδόπουλου άουτ.

28' Φοβερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ύστερα από σέντρα του Χολέμπας ο Φουστέρ έστρωσε με το κεφάλι στον Γιάννη Παπαδόπουλο, ο οποίος έπιασε ένα καλό σουτ το οποίο πέρασε λίγο πιο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπαΐκοβιτς.

27' Πολύ καλή στιγμή για τον Ερυθρό Αστέρα με τον σκόρερ, Βίλοτιτς, να στέλνει την μπάλα άουτ.

25' Γκολ για τον Αστέρα: Ύστερ από ωραία σέντρα του Τόσιτς από τα δεξιά, ο Βίλοτιτς έπιασε ένα πολύ ωραίο σουτ σε πρώτο χρόνο στο σημείο του πέναλτι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

SMS για τον Ολυμπιακό! Στο matrix του γηπέδου δείχνουν φάσεις από το παιχνίδι ενώ υπάρχει και ο αριθμός όπου μπορεί ο κόσμος να στέλνει sms για τον Ερασιτέχνη!

8' Γκολ για τον Ολυμπιακό: Ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Ζαϊρί από δεξιά, ο Μέλμπεργκ μπήκε στην πορεία της μπάλας και την έστειλε με προβολή στα δίχτυα για το1-0.