Facebook Pixel Sportdog.gr | Εξαιρετικός Giannis αλλά δεν έφτανε - 20 πόντους σε 6 λεπτά - Ήττα Μπακς από τους Πέλικανς με 105-100
NBA
| 2024-03-29 07:30:00

Ο Έλληνας σούπερ σταρ πραγματοποίησε ακόμη μια εμφάνιση για MVP, όμως οι Μπακς «πλήρωσαν» το κάκιστο πρώτο ημίχρονο κόντρα στους Νιου Ορλίνς Πέλικανς γνωρίζοντας την ήττα με 105-100.

Τη δεύτερη διαδοχική ήττα τους και πέμπτη στα τελευταία δέκα παιχνίδια γνώρισαν οι Μπακς που ηττήθηκαν στη Νέα Ορλεάνη από τους Πέλικανς με 107-100. Έτσι τα «ελάφια» έπεσαν στο 46-27 και παραμένουν στην δεύτερη θέση της Ανατολής με τους Νικς όμως να είναι στην τρίτη θέση ενάμιση παιχνίδι πίσω με ρεκόρ 44-28. Αντίθετα οι Πέλικανς με ρεκόρ 45-28 καταλαμβάνουν την πέμπτη θέση στη Δύση.

Εξαιρετικός ήταν για ακόμη ένα ματς ο Γιάννης Αντετοκούνμπο που ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 35 πόντους (15/20 δίποντα, 0/2 τρίποντα, 5/11 βολές), 14 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 λάθη σε 39 λεπτά συμμετοχής.

Από εκεί και πέρα ο Ντέιμιαν Λίλαρντ είχε 20 πόντους και 7 ασίστ ενώ 20 πόντους (6/11 τρίποντα) σημείωσε ο Μαλίκ Μπίσλι.

Για τους γηπεδούχους ο Ζάιον Γουίλιαμσον είχε 28 πόντους ενώ 25 πόντους, 7 ριμπάουντ και 7 ασίστ είχε ο Σι Τζέι ΜακΚόλουμ. Θετικός ο Γιόνας Βαλαντσιούνας με 17 πόντους και 10 ριμπάουντ όπως και ο Τρέι Μέρφι με 15 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Επόμενος αγώνα για τους Μπακς είναι τα ξημερώματα της Κυριακής (01:30) στην State Farm Arena της Ατλάντα κόντρα στους Χοκς.