Facebook Pixel Παράπονα για την διαιτησία από τους Κροάτες!!
| 2014-09-03 23:40:00

Παράπονα για την διαιτησία από τους Κροάτες!!

Ο Γιάσμιν Ρέπεσα παραδέχθηκε την ανωτερότητα της Εθνικής Ελλάδας, αλλά εξέφρασε και παράπονα για τη διαιτησία του παιχνιδιού.

Ο προπονητής της Κροατία, Γιάσμιν Ρέπεσα αφού παραδέχθηκε την πολύ καλή απόδοση της Ελλάδας, προσπάθησε να βρει δικαιολογίες στη διαιτησία.. Συγκεκριμένα ο Ρέπεσα ανέφερε, «Συγχαρητήρια στην Ελλάδα. Άξιζαν απόλυτα τη νίκη, έπαιξαν πολύ καλύτερα. Ο βασικός λόγος που χάσαμε ήταν ότι δεν μπορούσαμε να προσαρμοστούμε στα κριτήρια των σφυριγμάτων. Και τα τέσσερα παιχνίδια ήταν τρελά μέχρι τώρα. Είναι απίστευτο ότι κάναμε μόλις τέσσερα φάουλ στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στη συνέχεια η Ελλάδα ήταν στο μπόνους των βολών μετά από 3-4 λεπτά. Κάθε φορά που πλησιάζαμε η Ελλάδα σκόραρε και επαναλαμβάνω πως άξιζε τη νίκη. Το παιχνίδι με το Πουέρτο Ρίκο είναι η τελευταία ευκαιρία για τις δύο ομάδες κι αν θέλουμε να συνεχίσουμε θα πρέπει να κερδίσουμε. Δεν θα είναι εύκολο, αλλά πιστεύω πως θα είμαστε πολύ καλύτερα προετοιμασμένοι σε σχέση με το παιχνίδι κόντρα στην Ελλάδα».