Facebook Pixel ΜΠΡΑΒΟ Λευτέρη!Χρυσό και στο Παγκόσμιο Κύπελλο! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-03-18 16:25:00

ΜΠΡΑΒΟ Λευτέρη!Χρυσό και στο Παγκόσμιο Κύπελλο! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο χρυσός Ολυμπιονίκης της γυμναστικής στο Ρίο, Λευτέρης Πετρούνιας, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο και στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Μπακού!

Ο Έλληνας πρωταθλητής δεν είχε αντίπαλο στα μέτρα του και πρώτευσε στον τελικό του αγαπημένου του οργάνου με 15,466 βαθμούς, αφού εκτέλεσε για άλλη μία φορά εξαιρετικά το πρόγραμμά του με συντελεστή δυσκολίας 6,30.

Η βαθμολογία του ήταν υψηλότερη από ό,τι στον προχθεσινό προκριματικό (15,333 β.), στον οποίο πάντως ήταν και πάλι πρώτος με τεράστια διαφορά από τους ανταγωνιστές του.

Τον Πετρούνια ακολούθησαν στο βάθρο ο Ιάπωνας Καζουγιούκι Τακέντα (14,766 β.) και ο Ουκρανός Γεβγκέν Γιουντένκοφ (14,233 β.)