Facebook Pixel Sportdog.gr | Χίλια μπράβο! Δεύτερος στον κόσμο ο Γκολομέεβ - Ασημένιο μετάλλιο τα 50μ ελεύθερο (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-07-27 14:51:00

Σπουδαία επίδοση.

Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Κριστιάν Γκολομέεβ στα 50μ. ελεύθερο, στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Γκουανγκζού.

Ο Ελληνας κολυμβητής τερμάτισε δεύτερος στον τελικό του αγωνίσματος με 21.45, μαζί με τον Βραζιλιάνο Μπρούνο Φράτους, πίσω από τον Αμερικανό Κάλεμπ Ντρέσελ που πήρε το χρυσό με 21.04 (ρεκόρ αγώνων).

Παρότι ο Έλληνας πρωταθλητής δεν έκανε καλή εκκίνηση, στη συνέχεια κάνοντας εκπληκτικό ντεμαράζ στα τελευταία μέτρα ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου.