Facebook Pixel Sportdog.gr | Κάζινς από... άλλον πλανήτη πήρε μόνος του τους Μπουλς! (ΒΙΝΤΕΟ)
NBA
| 2018-01-23 08:39:00

Κάζινς από... άλλον πλανήτη πήρε μόνος του τους Μπουλς! (ΒΙΝΤΕΟ)

O 27χρονος σέντερ έκανε απίστευτο triple double!

Tρομερό ματς στη Νέα Ορλεάνη, όπου στη δεύτερη παράταση οι Πέλικανς (25-21) κατάφεραν να πάρουν τη νίκη επί των Μπουλς (18-29) με 132-128 και να ανέβουν στο 25-21.

Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση όταν στο 0:00,3 από τη λήξη, με το σκορ να είναι στο 114-112 για τους γηπεδούχους ο Χόλιντεϊ σε σουτ τριών πόντων κέρδισε φάουλ! Ωστόσο έβαλε μόνο τις δύο πρώτες βολές και έτσι οι ομάδες πήγαν στο έξτρα πεντάλεπτο. Το 122-122 ήρθε με την βολή του Μάρκανεν στα 0:31 από το τέλος, ενώ ο κορυφαίος των Πέλικανς, ΝτεΜάρκους Κάζινς, ήταν εκείνος που με δύο εύστοχες βολές στο φινάλε της δεύτερης παράταση έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

MVP του ματς ήταν ο Κάζινς με 44 πόντους, 24 ριμπάουντ και 10 ασίστ, με τον Ντέιβις να ακολουθεί στους 34 πόντους με 9 ριμπάουντ και 5 ασίστ. Όσο για τους Μπουλς Γκραντ και Λόπες ήταν οι πρώτοι σκόρερ σημειώνοντας από 22 πόντους, ενώ ο Μάρκανεν είχε 14 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 25-21, 54-48, 81-81, 114-114 παράταση: 122-122, 132-128