Facebook Pixel Χολαργός - Ολυμπιακός: Δύσκολη νίκη στην παράταση για τον Ολυμπιακό κόντρα στον Χολαργό
| 2019-01-20 19:03:00

Πήρε το «θρίλερ» με Χολαργό ο Ολυμπιακός - Χρειάστηκε την παράταση για να κερδίσει!

Δύσκολη νίκη με 73-68 για τους Ερυθρόλευκους.

Χολαργός - Ολυμπιακός: Τον... Χάρο με τα μάτια του είδε ο κάκιστος Ολυμπιακός στον Χολαργό, όμως κατάφερε τελικά να πάρει τη νίκη στην παράταση με 73-68 (61-61 κ.α.) και να αποφύγει μια ήττα εκτός προγράμματος.

Οι Ερυθρόλευκοι παρουσιάστηκαν αγνώριστοι κόντρα σε έναν εξαιρετικό Χολαργό και στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκαν να χάνουν με 29-26, έχοντας το αδιανόητο, 0/16 τρίποντα.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι συνέχισαν εντυπωσιακά, έφτασαν να προηγούνται ακόμα και με δέκα πόντους (47-37) διαφορά, ενώ στο ξεκίνημα της τέταρτης περιόδου ήταν μπροστά με 55-49.

Παρόλα αυτά, ο Ολυμπιακός έκανε την αντεπίθεσή του με τον Γιάνις Στρέλνιεκς πρωταγωνιστή, ο οποίος ήταν αυτός που γύρισε το ματς με δικό του λέι άπ λίγο πριν το τέλος, κάνοντας το 59-61.

Ο Χολαργός κατάφερε να ισοφαρίσει σε 61-61 και να στείλει το ματς στην παράταση, όμως εκεί ο Νίκολα Μιλουτίνοφ ήταν εκπληκτικός και καθάρισε για τους Πειραιώτες, που έφτασαν τελικά στο "ροζ" φύλλο με σκορ 73-68.

Τα δεκάλεπτα: 9-11, 29-26, 47-41, 61-61 κ.α., 68-73 παρ.