Facebook Pixel Άρμάνι Μιλάνο - Παναθηναϊκός 83-95: Τα highlights και η μεγάλη εμφάνιση του Νικ Καλάθη (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-03-23 00:49:00

Το σόου του βιονικού Καλάθη στο Μιλάνο - "Άγγιξε" το triple-double σε 39 λεπτά! (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε τα highlights της νίκης του Παναθηναϊκού με 95-83.

Ο Παναθηναϊκός έκανε αποφασιστικό βήμα πρόκρισης στη Euroleague με μεγάλη νίκη επί της στην έδρα της Αρμάνι Μιλάνο με 95-83.

Οι Πράσινοι έπαιξαν τρομερή άμυνα σε ολόκληρη τη διάρκεια του αγώνα, ενώ στην επίθεση έλαμψε το άστρο του Νικ Καλάθη.

Ο αρχηγός του Τριφυλλιού έπαιξε 39 λεπτά και έφτασε κοντά στο triple-double, αφού ολοκλήρωσε το ματς με 27 πόντους, 14 ασίστ, 8 ριμπάουντ και μόλις 2 λάθη.

Καθοριστικός για τον Παναθηναϊκό ήταν και ο Κιθ Λάνγκφορντ, ο οποίος μέτρησε 17 πόντους με πολλά κρίσιμα καλάθια.