Facebook Pixel Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Η φάση που έκρινε τα πάντα - Τρομερή άμυνα Παπαγιάννη - Ειρωνείες Σπανούλη για φάουλ! (Vid)
| 2019-12-07 00:52:00

Η φάση που έκρινε τα πάντα - Τρομερή άμυνα Παπαγιάννη - Ειρωνεία Σπανούλη για φάουλ! (Vid)

Ο "Big Papa" χάρισε τη νίκη στον Παναθηναϊκό.

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Ο Παναθηναϊκός πήρε τεράστια νίκη στο ντέρμπι "αιωνίων" με τον Γιώργο Παπαγιάννη να είναι καθοριστικός.

Εκτός από το καλάθι που έστειλε το παιχνίδι στην παράταση, ο Έλληνας σέντερ έπαιξε σπουδαία άμυνα κόβοντας τον Βασίλη Σπανούλη στα 7.4 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη της παράτασης.

Με το σκορ στο 97-93, ο αρχηγός του Ολυμπιακού πραγματοποίησε διείσδυση, με τον "Big Papa" να τον ακολουθεί και να τον σταματά με το δεξί χέρι.

Ο "Kill Bill", πάντως, διαμαρτυρήθηκε έντονα στους διαιτητές για φάουλ, κάτι που όμως δεν δόθηκε. Μάλιστα, ο αρχηγός του Ολυμπιακού γελούσε ειρωνικά με την απόφαση των διαιτητών να μην καταλογίζουν παράβαση, ενώ έντονη ήταν και η διαμαρτυρία του Κώστα Παπανικολάου στους ρέφερι.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ: Χαμός με τη Δώρα Παντέλη στο ΟΑΚΑ - Τρομερή εμφάνιση - Πέταξε έξω τον... (ΦΩΤΟ)

Δείτε την κρίσιμη φάση στο 14:19 του παρακάτω βίντεο: