Facebook Pixel Kαι... καλύτερη χρονιά στο Περιστέρι
| 2013-12-21 20:09:00

Kαι... καλύτερη χρονιά στο Περιστέρι

Ο Ατρόμητος κλείνει το 2013 με νίκη επί του Πανθρακικού (3-1), κρατάει γερά την τρίτη θέση και δίνει υποσχέσεις με τις εμφανίσεις του για καλή χρονιά!

Η κούρσα της ομάδας του Παράσχου δεν έχει σταματημό. Αυτή τη φορά ο Πανθρακικός ήταν το... θύμα με τον Ατρόμητο να παίρνει τη νίκη και να κλείνει το πρώτο γύρο στους 32 βαθμούς.

Το σκορ για τους Περιστεριώτες άνοιξε ο Καραμάνος στο 24΄, με το 1-0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου και τον Πανθρακικό να μπαίνει στο δεύτερο ημίχρονο και να βάζει τους γηπεδούχους να... τρέξουν!

Ο Ίγκορ από την ασίστ του Κάσες ισοφάρισε στο 59΄, αλλά η είσοδος του Ναπολεόνι στο ματς άλλαξε τα δεδομένα. Δύο ασίστ του Ιταλού για να σφραγίσει ο Ατρόμητος τη νίκη.

Η αρχή έγινε με τον Καραμάνο στο 74΄ να βάζει το δεύτερο προσωπικό του γκολ, ενώ στο 78΄ ο Παπαδόπουλος σκόραρε κόντρα στη παλιά του ομάδα δίνοντας το «τρίποντο» στον Ατρόμητο.