Facebook Pixel «Σοκ» για Νάπολι, ανατροπή με 10 και… γκολάρα Σνάιντερ για Ίντερ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-04-23 18:10:00

«Σοκ» για Νάπολι, ανατροπή με 10 και… γκολάρα Σνάιντερ για Ίντερ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ένα βήμα πιο κοντά στην κατάκτηση του τίτλου βρίσκεται η Μίλαν, καθώς η Νάπολι ηττήθηκε από την Παλέρμο και έπεσε τρίτη, ενώ δεύτερη πέρασε ξανά η Ίντερ, η οποία επικράτησε στο ντέρμπι της Λάτσιο με 2-1.

Η Νάπολι, η οποία ήταν στο -6 από τη Μίλαν, ήθελε μόνο νίκη στην έδρα της Παλέρμο για να ελπίζει. Ξεκίνησε το παιχνίδι ιδανικά, αφού προηγήθηκε μόλις στο 2’ με πέναλτι του Καβάνι, όμως πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο, ήταν πίσω στο σκορ με 2-1. Στο 38’ ισοφαρίστηκε από τον Μπαλτζαρέτι και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έγινε το 2-1.

Την ίδια ώρα, η Ίντερ έπαιρνε μία μεγάλη νίκη κόντρα στη Λάτσιο με το ίδιο σκορ. Οι «Λατσιάλι» ξεκίνησαν ιδανικά στο ματς, καθώς όχι μόνο προηγήθηκαν στο 24’ με πέναλτι του Σάρατε, αλλά άφησαν και τους «νερατζούρι» με δέκα παίκτης, καθώς αποβλήθηκε στο πέναλτι ο Σέζαρ. Η Ίντερ όμως με… καρδιά πρωταθλήτριας έκανε την ανατροπή. Στο 40’ ο Σνάιντερ με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-1 και στο 53’ ο Ετό εκμεταλλευόμενος το λάθος της αντίπαλης άμυνας, έγραψε το 2-1.

Στα άλλα παιχνίδια της ημέρας, σημαντική νίκη με 4-2 επί της Λέτσε πέτυχε η Τζένοα, η Φιορεντίνα πέρασε από την έδρα της Κάλιαρι με 2-1, ενώ η Πάρμα επικράτησε εκτός έδρας της Πάρμα με 2-0.