Facebook Pixel "Σεληνιασμένος" Σκόκο! Έβαλε πέντε γκολ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-09-22 07:14:00

"Σεληνιασμένος" Σκόκο! Έβαλε πέντε γκολ! (ΒΙΝΤΕΟ)

του Κώστα Γκόντζου

Η Ρίβερ Πλέιτ νίκησε 8-0 τη Ζορζ Βίλστερμαν για το Κόπα Λιμπερταδόρες, με τον άλλοτε άσο της ΑΕΚ να σκοράρει πέντε φορές!

Η Ρίβερ Πλέιτ είχε ηττηθεί με 3-0 στη Βολιβία από την Ζορζ Βίλστερμαν για την φάση των «8» του Λιμπερταδόρες, όμως στη ρεβάνς του Μονουμεντάλ ο Νάτσο Σκόκο έκανε όργια σημειώνοντας 5 γκολ και οδήγησε τους «εκατομμυριούχους» στην επόμενη φάση!

Ο «υδραυλικός» μάλιστα έκανε χατ-τρικ στα πρώτο 20 λεπτά του αγώνα και ολόκληρο το γήπεδο πήρε φωτιά! Στο 36΄ ο Πέρες έδωσε σκορ πρόκρισης με το 4-0, ενώ το ρεσιτάλ του Σκόκο συνεχίστηκε και στην επανάληψη με 4ο γκολ στο 46΄! Στο 53΄ ο Ιγκάνσιο Φερνάντεζ έκανε το 6-0 και ο Σκόκο ολοκλήρωσε το έπος του με πέμπτο τέρμα στο 58΄!

Στο 71΄ ο πρώην άσος της ΑΕΚ έγινε αλλαγή, με το τελικό 8-0 να έχει διαμορφωθεί από το 67΄ και το γκολ του Πέρες.