Facebook Pixel Sportdog.gr | «Άνοιξε πόλεμο» με τους Ιταλούς ο Μπεργκ!
| 2017-11-11 16:50:00

«Άνοιξε πόλεμο» με τους Ιταλούς ο Μπεργκ!

Ο Σουηδός άσος τους κατηγόρησε ευθέως για όσα έγιναν στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τα μπαράζ.

Βεντέτα με τους Ιταλούς είναι αποφασισμένος να ανοίξει ο Μάρκους Μπεργκ, ο οποίος μετά τη νίκη της Σουηδίας με 1-0 στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι, τους κατηγόρησε πως παίζουν βρώμικα και ότι προσπαθούσαν σε όλο το 90λεπτο να… εκμαιεύσουν την αποβολή του.

Ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού είχε δει την κίτρινη στο πρώτο λεπτό, μετά από έναν καυγά που ξέσπασε, για την αγκωνιά του Τοϊβόνεν στον Μπονούτσι.

Οι Ιταλοί διαμαρτυρήθηκαν για κόκκινη στην συγκεκριμένη φάση, αλλά και για δεύτερη κίτρινη στον Μπεργκ στο δεύτερο ημίχρονο, σε μία φάση που έσπρωξε τον Ντε Ρόσι.

Ο Σουηδός φορ όμως δεν… μάσησε και μετά το τέλος του ματς δήλωσε: «Οι Ιταλοί έπαιξαν βρόμικα. Από το πρώτο λεπτό και μετά προσπαθούσαν με κάθε τρόπο να με βγάλουν από το ματς με δεύτερη κάρτα. Στη συγκεκριμένη φάση ο Ντε Ρόσι τράβηξε το χέρι μου για να πάει στο λαιμό του. Στην Ιταλία μας περιμένει ένας πόλεμος. Ελπίζω να έχουμε ένα διαιτητή ο οποίος δεν θα λυγίσει εύκολα στην πίεση».