Facebook Pixel Τα highlights Λαμία - Παναιτωλικός 2-2 (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-12-03 20:32:00

Το συγκλονιστικό φινάλε, οι τρεις αποβολές και η ισοφάριση της Λαμίας στο 97’! (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε τα highlights της συνερπαστικής αναμέτρησης Λαμία - Παναιτωλικός, που έληξε με σκορ 2-2.

Σε ένα ιδιαιτέρως επεισοδιακό παιχνίδι, Λαμία και Παναιτωλικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2, με την γηπεδούχο ομάδα να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 0-2, αλλά να καταφέρνει να ισοφαρίσει με γκολ του Βουό στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Ο Παναιτωλικός είχε προηγηθεί 0-2 με γκολ των Ντίας (12’) και Ρόσα (24’), με την Λαμία να μειώνει με τον Ακόστα στο 69’.

Το παιχνίδι πήρε… φωτιά στις καθυστερήσεις. Στο 96’ οι δυο ομάδες έμειναν με αμφότερες με 10 παίκτες, αφού αποβλήθηκαν οι Μπεχαράνο και Ακόστα. Στην αμέσως επόμενη φάση, η Λαμία εκτέλεσε κόρνερ, οι παίκτες της έπαιξαν… βόλεϊ στην αντίπαλη περιοχή με δυο κεφαλιές-πάσες και τον Βουό να ισοφαρίζει επίσης με το κεφάλι!

Το ματς ολοκληρώθηκε με ακόμα μια αποβολή, καθώς ο Παπαδόπουλος είδε απευθείας κόκκινη κάρτα στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων.