Facebook Pixel Sportdog.gr | Άγιος Βασίλης για τη Γιουνάιτεντ ο Λίνγκαρντ – Μεγάλη ανατροπή ο Μάρκο Σίλβα! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-12-26 18:56:00

Ο Άγγλος χάρισε την ισοπαλία (2-2) στη Γιουνάιτεντ κόντρα στη Μπέρνλι, ενώ η Γουότφορντ επέστρεψε στις νίκες (2-1 την Λέστερ)!

Η Μπέρνλι έφτασε πολύ κοντά στο να πυροδοτήσει μια… βόμβα πρώτου μεγέθους στη Boxing Day της Premier League, αλλά η Γιουνάιτεντ έσωσε τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) μέσα στο Ολντ Τράφορντ!

Η Μπέρνλι «σόκαρε» τη διάσημη αντίπαλό της προηγούμενη με 2-0 από το πρώτο ημίχρονο με γκολ του Μπαρνς στο 3’ και φοβερό φάουλ του Ντεφούρ στο 36’. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μουρίνιο πίεσε, είχε τρομερή ευκαιρία με δοκάρι του Λίνγκαρντ (είχε μπει αλλαγή στο ημίχρονο) στο 53’ και μείωσε σε 2-1 με υπέροχο τακουνάκι του ίδιου παίκτη στο 54’.

Τα λεπτά περνούσαν με αγωνία για τη Γιουνάιτεντ, η οποία δεν έβρισκε το γκολ της ισοφάρισης και χρειάστηκε να αναλάβει και πάλι δράση ο Λίνγκαρντ. Στο 91’ ο Άγγλος εξτρέμ εκμεταλλεύτηκε την αναμπουμπούλα στην άμυνα της Μπέρνλι κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 2-2 και κάνοντας… δώρο τον βαθμό στον Ζοσέ Μουρίνιο.

Манчестер Юнайтед - Бернли. Обзор матча. АПЛ, Тур 20 от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Κατά τα άλλα, η Τσέλσι νίκησε εύκολα 2-0 την Μπράιτον, ενώ η Γουότφορντ του Μάρκο Σίλβα πέτυχε ανατροπή επί της Λέστερ (2-1) και επέστρεψε στις νίκες μετά από τέσσερις σερί ήττες.

Челси - Брайтон. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2017/18. 20 тур. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Уотфорд - Лестер. Обзор матча. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Η Έβερτον έμεινε στο 0-0 στην έδρα της Γουέστ Μπρομ, ενώ στο συναρπαστικό παιχνίδι της αγωνιστικής Μπόρνμουθ και Γουέστ Χαμ αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3!

Τα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής:

Τρίτη

Τότεναμ - Σαουθάμπτον 5-2 (22', 39', 67' Κέιν, 49' Άλι, 51' Σον / 64' Μπουφάλ, 82' Τάντιτς)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπέρνλι 2-2 (53', 90+1' Λίνγκαρντ / 3' Μπαρνς, 36' Ντεφούρ)

Τσέλσι - Μπράιτον 2-0 (46' Μοράτα, 60' Αλόνσο)

Γουότφορντ - Λέστερ 2-1 (45' Γουαγκέ, 65' αυτ. Σμάιχελ / 37' Μαχρέζ)

Γουέστ Μπρομ - Έβερτον 0-0 ()

Μπόρνμουθ - Γουέστ Χαμ 3-3 (29' Γκόσλινγκ, 57' Ακέ, 90'3 Γουίλσον / 7' Κόλινς, 82', 89' Αρναούτοβιτς)

Χάντερσφιλντ - Στόουκ 1-1 (10' Ινς / 60' Σομπχί)

***υποβιβάζονται οι 3 τελευταίοι

****στην ισοβαθμία μετρά η διαφορά τερμάτων, μετά η καλύτερη επίθεση και μετά γίνεται μπαράζ (αν κρίνεται σημαντική θέση)