Facebook Pixel Sportdog.gr | Αδιανόητη ματσάρα στην Ανδαλουσία και 5-3 η Μπέτις την Σεβίλλη! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-01-06 23:58:00

Αδιανόητη ματσάρα στην Ανδαλουσία και 5-3 η Μπέτις την Σεβίλλη! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ένα ντέρμπι που θα μείνει αξέχαστο.

Απίθανο παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο "Σάντσεθ Πιθχουάν" της Σεβίλλης, όπου η Μπέτις φιλοδώρησε με πέντε τέρματα την συμπολίτισσά της στο ντέρμπι της Ανδαλουσίας.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 1' ο Ρουίζ, όμως οι Σεβίλλη έφερε το ματς στα ίσα πολύ γρήγορα με τον Μπεν Γιεντέρ στο 13'. Ο Φεντάλ έκανε το 1-2 στο 21' και ο Κάιερ ισοφάρισε σε 2-2 στο 40'.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ακόμα πιο εντυπωσιακό, με την Μπέτις να κάνει... πάρτυ και να σημειώνει ακόμα τρία γκολ στην αντίπαλό της. Στο 63' ο Ντουρμίσι έγραψε το 2-3 και δύο λεπτά αργότερα ο Λεόν σημείωσε το 2-4.

Στο 67' ο Λανγκλέ έβαλε ξανά στο ματς την Σεβίλλη, η οποία πίεσε πολύ για την ισοφάριση, όμως η Μπέτις πέτυχε και πέμπτο γκολ στο 95' με τον Τέγιο, διαμορφώντας το τελικό 3-5!