Facebook Pixel Sportdog.gr | Έτσι το «έκλεψε» η ΑΕΚ – Το γκολ της νίκης και οι διαμαρτυρίες του Ολυμπιακού! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-02-04 21:51:00

Δείτε το τέρμα του Γιακουμάκη στο 94'

Σε ένα συγκλονιστικό ντέρμπι στον Πειραιά, η ΑΕΚ κατάφερε να «κλέψει» τη νίκη με επική ανατροπή (2-1) χάρη σε γκολ του Γιώργου Γιακουμάκη στο 94’.

Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων η Ένωση βγήκε στην επίθεση, με την μπάλα να φτάνει στον Γκάλο από τα δεξιά. Αυτός γύρισε συρτά προς την μικρή περιοχή, ο Γιακουμάκης πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι προ του Μποτία και έκανε το 2-1 με δεξί πλασέ στην κίνηση!

Πάντως, οι παίκτες και το τεχνικό τιμ του Ολυμπιακού εξέφρασαν έντονα παράπονα προς τον διαιτητή για τη φάση θεωρώντας ότι ο Γιακουμάκης έχει κάνει φάουλ στον Μποτία πριν η μπάλα φτάσει στα πόδια του!