Facebook Pixel Sportdog.gr | «Καθάρισε» σε 5 λεπτά ο ΠΑΟΚ – Γκολάρες Πέλκα και Μαουρίτσιο! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-02-17 21:03:00

«Καθάρισε» σε 5 λεπτά ο ΠΑΟΚ – Γκολάρες Πέλκα και Μαουρίτσιο! (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε τα γκολ του Δικεφάλου κόντρα στη Λαμία.

Ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε αρκετά στο πρώτο ημίχρονο, όμως στο δεύτερο μέρος ανέβασε στροφές και πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων στην έδρα της Λαμίας.

Στο 56’ ο Μακ γύρισε παράλληλα, με τους Μαoυρίτσιο και Μπίσεσβαρ να «κρύβουν» την μπάλα μέσα στην αντίπαλη περιοχή και τον Πέλκα να σκοράρει με κεφαλιά εκμεταλλευόμενος φανταστική ασίστ από τον Μπίσεσβαρ!

Δείτε το 1-0 γκολ ΕΔΩ.

Στο 61’ ήρθε και το 2-0 για τον Δικέφαλο. Το γκολ ξεκίνησε και πάλι από προσπάθεια του Μακ από τη δεξιά. Αυτή τη φορά η άμυνα της Λαμίας απομάκρυνε προ του Πρίγιοβιτς, όμως η μπάλα κατέληξε στον επερχόμενο Μαουρίτσιο, ο οποίος την έστειλε στα δίχτυα με έξυπνη κεφαλιά «ψαράκι»!

Δείτε το γκολ 2-0 ΕΔΩ.