Facebook Pixel Sportdog.gr | Τρομερή ανατροπή σε τρία λεπτά η Μαρσέιγ - Ωραίος, αλλά και... μοιραίος Μήτρογλου! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-04-12 22:40:00

Κυνηγούν την πρόκριση οι Γάλλοι με πρωταγωνιστή τον Έλληνα φορ!

Η Μαρσέιγ δέχθηκε "ψυχρολουσία" μέσα στη Μασσαλία μένοντας πίσω στο σκορ μόλις στο 2' από τη Λειψία, όμως μέχρι το 9' γύρισε το ματς σε 2-1.

Στο 6' ο Κώστας Μήτρογλου "μυρίστηκε" τη φάση και μπορεί να μην σκόραρε, όμως με κοντινή προβολή ανάγκασε τον Ιλσάνκερ σε αυτογκόλ στη συνέχεια της φάσης, ενώ στο 9' ξεκίνησε την αντεπίθεση, από την οποία προήλθε το 2-1 του Σαρ.

Ωστόσο, ο Έλληνας επιθετικός έγινε... μοιραίος για την ομάδα του στο 17', αφού ένα πανέμορφο γκολ του Παγιέ ακυρώθηκε επειδή ο Μήτρογλου έκανε φάουλ εκτός φάσης στον Ιλσάνκερ!

Η Μαρσέιγ χρειάζεται ακόμα ένα γκολ για να ολοκληρώσει την ανατροπή και να προκριθεί στην επόμενη φάση του Europa League.