Facebook Pixel "Έπεσε" στο 86` η Βέρντερ
| 2011-08-14 20:47:00

"Έπεσε" στο 86` η Βέρντερ

Η Βέρντερ με τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο να αγωνίζεται σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης σε ρόλου δεξιού μπακ και να έχει πολύ καλή απόδοση, δεν άντεξε στην «Μπάι Αρένα» και γνώρισε την ήττα με 1-0 από την Λεβερκούζεν.

Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά ισορροπημένο και οι δύο ομάδες είχαν εκάστοτε ευκαιρίες, προκειμένου να φτάσουν στο γκολ, χωρίς, όμως, να χάσουν την κλασική ευκαιρία. Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι άνοιξε, οι δύο ομάδες ανέβασαν ρυθμό, όμως μετά το 70' οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι και έχαναν τη μία ευκαιρία μετά την άλλη με τον Βίζε να κάνει εντυπωσιακές επεμβάσεις.

Όλα αυτά μέχρι το 86', όταν μετά από κόρνερ, η άμυνα των φιλοξενούμενων αδράνησε και η μπάλα μετά από κόντρες κατέληξε στον Κάντλετς, ο οποίος από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Αυτό ήταν το πρώτο γκολ που δέχθηκε η Βέρντερ στη φετινή σεζόν, ενώ έδωσε στην Λεβερκούζεν την πρώτη της νίκη.

Πηγή: gazzetta.gr