Facebook Pixel Sportdog.gr | Με αύρα... Superleague ο ΟΦΗ - «Πάρτι» με τεσσάρα στον Απόλλωνα!
| 2018-05-05 19:32:00

Με αύρα... Superleague ο ΟΦΗ - «Πάρτι» με τεσσάρα στον Απόλλωνα!

Σαρωτικοί οι Κρητικοί, διέλυσαν τους Λαρισαίους με 4-0.

Ο ΟΦΗ έχει εξασφαλίσει ήδη την άνοδό του στη Superleague και παλεύει με τον Άρη για τον τίτλο του φετινού πρωταθλητή στη Football League.

Οι Κρητικοί παραμένουν σε εξαιρετική κατάσταση, κάτι που απέδειξαν και σήμερα, καθώς ισοπέδωσαν με 4-0 τον Απόλλωνα Λάρισας.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ, ωστόσο στο δεύτερο ο ΟΦΗ "ξύπνησε" και ήταν εντυπωσιακός. Οι Κρητικοί πέτυχαν τρία γκολ σε 17 λεπτά με Βουό (47', 64') και Μάνο (50'), με τον Έλληνα φορ να γράφει το τελικό 4-0 με το δεύτερο τέρμα του στο 84'.

Ο ΟΦΗ παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας και ξέφυγε προσωρινά με 4 βαθμούς από τον Άρη, αφού οι Θεσσαλονικείς έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.