14/06/18 - 10:03

Το πρόγραμμα του Μουντιάλ – Ημερομηνίες, ώρες και τηλεοπτική μετάδοση

Ετοιμάστε από τώρα το δικό σας πρόγραμμα!

Το πρόγραμμα του Μουντιάλ – Ημερομηνίες, ώρες και τηλεοπτική μετάδοση
1.170views 0shares

Έφτασε η ώρα για το Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου, τη σημαντικότερη ποδοσφαιρική διοργάνωση του πλανήτη, η οποία θα καθηλώσει εκατομμύρια ποδοσφαιρόφιλους. Από τις 14 Ιουνίου που γίνεται η πρώτη σέντρα στο «Λουζνίκι» της Μόσχας, μέχρι τις 15 Ιουλίου, όταν και στο ίδιο γήπεδο θα σηκωθεί η μεγάλο κούπα στον ουρανό, όλοι… θα μιλάνε για μπάλα!

Το γεγονός στην Ελλάδα ότι δεν έχουμε διαφορά ώρας με τη Ρωσία ευνοεί τους ποδοσφαιρόφιλους, που θα απολαμβάνουν καθημερινά τους αγώνες ζωντανά σε μεσημεριανές ή απογευματινές ώρες και σε μεταμεσονύκτιες ή πρωινές επαναλήψεις.

Όλα τα παιχνίδια θα τα δούμε στις οθόνες μέσα από τις συχνότητες της ΕΡΤ1, της ΕΡΤ2, της ΕΡΤ3, της ΕΡΤHD, της υβριδικής πλατφόρμας και του διαδικτύου. 64 συνολικά αγώνες θα χρειαστούν από την πρώτη αναμέτρηση της διοργάνωσης την Πέμπτη 14 Ιουνίου (Ρωσία-Σαουδική Αραβία, 18.00, ΕΡΤ1) έως και τον μεγάλο τελικό της Κυριακής 15 Ιουλίου (18.00, ΕΡΤ1) και μέχρι τότε τα κανάλια της ΕΡΤ θα κινούνται αποκλειστικά στο ρυθμό της στρογγυλής θεάς· κυρίως η ΕΡΤ1, που θα προβάλλει τις live αναμετρήσεις, αλλά και ΕΡΤ2 που μπαίνει στο παιχνίδι των ζωντανών μεταδόσεων στην τρίτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων της διοργάνωσης (25-28/6).

Διαβάστε αναλυτικά ολόκληρο το πρόγραμμα των τηλεοπτικών μεταδόσεων του Παγκοσμίου Κυπέλλου:

14 Ιουνίου

18:00 ΕΡΤ1, Ρωσία - Σαουδική Αραβία (Λουζνίκι, Μόσχα)

15 Ιουνίου

15:00 ΕΡΤ1, Αίγυπτος - Ουρουγουάη (Σεντράλ, Γιεκατερίνενμπουργκ)

18:00 ΕΡΤ1, Μαρόκο - Ιράν (Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη)

21:00 ΕΡΤ1, Πορτογαλία - Ισπανία (Φιστ, Σότσι)

16 Ιουνίου

13:00 ΕΡΤ1, Γαλλία - Αυστραλία (Καζάν Αρένα, Καζάν)

16:00 ΕΡΤ1, Περού - Δανία (Μορντόβια Αρένα, Σαράνσκ)

19:00 ΕΡΤ1, Αργεντινή - Ισλανδία (Ατκρίτιε Αρένα, Μόσχα)

22:00 ΕΡΤ1, Κροατία - Νιγηρία (Καλίνινγκραντ Στέντιουμ, Καλίνινγκραντ)

17 Ιουνίου

15:00 ΕΡΤ1, Κόστα Ρίκα - Σερβία (Κόσμος Αρένα, Σαμάρα)

18:00 ΕΡΤ1, Βραζιλία - Ελβετία (Ροστόβ Αρένα, Ροστόβ)

21:00 ΕΡΤ1, Γερμανία - Μεξικό (Λουζνίκι, Μόσχα)

18 Ιουνίου

15:00 ΕΡΤ1, Σουηδία - Ν. Κορέα (Νίζνι Νόβγκοροντ Στέιντιουμ, Νίζνι Νόβγκοροντ)

18:00 ΕΡΤ1 Βέλγιο - Παναμάς (Φιστ, Σότσι)

21:00 ΕΡΤ1, Τυνησία - Αγγλία (Βολγκογκράντ Αρένα)

19 Ιουνίου

15:00 ΕΡΤ1, Ρωσία - Αίγυπτος (Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη)

18:00 ΕΡΤ1, Πολωνία - Σενεγάλη (Ακτρίτιε Αρένα, Μόσχα)

21:00 ΕΡΤ1, Κολομβία - Ιαπωνία (Μορντόβια Αρένα, Σαράνσκ)

20 Ιουνίου

15:00 ΕΡΤ1, Ουρουγουάη - Σαουδική Αραβία (Ροστόβ Αρένα, Ροστόβ)

18:00 ΕΡΤ1, Πορτογαλία - Μαρόκο (Λουζνίκι, Μόσχα)

21:00 ΕΡΤ1, Ιράν - Ισπανία (Καζάν Αρένα, Καζάν)

21 Ιουνίου

15:00 ΕΡΤ1, Γαλλία - Περού (Σεντράλ, Γιεκατερίνενμπουργκ)

18:00 ΕΡΤ1, Δανία - Αυστραλία (Κόσμος Αρένα, Σαμάρα)

21:00 ΕΡΤ1, Αργεντινή - Κροατία (Νίζνι Νόβγκοροντ Στέιντιουμ, Νίζνι Νόβγκοροντ)

22 Ιουνίου

15:00 ΕΡΤ1, Νιγηρία - Ισλανδία (Βολγκογκράντ Αρένα, Βολγκογκράντ)

18:00 ΕΡΤ1, Βραζιλία - Κόστα Ρίκα (Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη)

21:00 ΕΡΤ1, Σερβία - Ελβετία (Καλίνινγκραντ Στέιντιουμ, Καλίνινγκραντ)

23 Ιουνίου

15:00 ΕΡΤ1, Γερμανία – Σουηδία (Φιστ, Σότσι)

18:00 ΕΡΤ1, Ν. Κορέα – Μεξικό (Ροστόβ Αρένα, Ροστόβ)

21:00 ΕΡΤ1, Βέλγιο – Τυνησία (Ατκρίτιε Αρένα, Μόσχα)

24 Ιουνίου

15:00 ΕΡΤ1, Αγγλία - Παναμάς (Νίζνι Νόβγκοροντ Στέιντιουμ, Νίζνι Νόβγκοροντ)

18:00 ΕΡΤ1, Ιαπωνία - Σενεγάλη (Σεντράλ, Γιεκατερίνενμπουργκ)

21:00 ΕΡΤ1, Πολωνία - Κολομβία (Καζάν Αρένα, Καζάν)

25 Ιουνίου

17:00 ΕΡΤ1, Ουρουγουάη - Ρωσία  (Κόσμος Αρένα, Σαμάρ)

17:00 ΕΡΤ2, Σαουδική Αραβία - Αίγυπτος (Βολγκογκράντ Αρένα, Βολγκογκράντ)

21:00 ΕΡΤ2, Ιράν - Πορτογαλία (Μορντόβια Αρένα, Σαράνσκ)

21:00 ΕΡΤ1, Ισπανία - Μαρόκο (Καλίνινγκραντ Στέιντιουμ, Καλίνινγκραντ)

26 Ιουνίου

17:00 ΕΡΤ1, Δανία - Γαλλία (Λουζνίκι, Μόσχα)

17:00 ΕΡΤ2, Αυστραλία - Περού (Φιστ, Σότσι)

21:00 ΕΡΤ1, Νιγηρία - Αργεντινή (Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη)

21:00 ΕΡΤ2, Ισλανδία - Κροατία (Ροστόβ Αρένα, Ροστόβ)

27 Ιουνίου

17:00 ΕΡΤ1, Σερβία - Βραζιλία (Ατκρίτιε Αρένα, Μόσχα)

17:00 ΕΡΤ2, Ελβετία - Κόστα Ρίκα (Νίζνι Νόβγκοροντ Στέιντιουμ, Νίζνι Νόβγκοροντ)

21:00 ΕΡΤ1, Ν. Κορέα - Γερμανία (Καζάν Αρένα, Καζάν)

21:00 ΕΡΤ2, Μεξικό - Σουηδία (Σεντράλ, Γιεκατερίνενμπουργκ)

28 Ιουνίου

17:00 ΕΡΤ1, Αγγλία - Βέλγιο (Καλίνινγκραντ Στέιντιουμ, Καλίνινγκραντ)

17:00 ΕΡΤ2, Παναμάς - Τυνησία (Μορντόβια Αρένα, Σαράνσκ)

21:00 ΕΡΤ2, Ιαπωνία - Πολωνία (Βολγκογκράντ Αρένα, Βολγκογκράντ)

21:00 ΕΡΤ1, Σενεγάλη - Κολομβία (Κόσμος Αρένα, Σαμάρα)

Νοκ άουτ

Φάση «16», 30 Ιουνίου - 3 Ιουλίου (Σότσι, Καζάν, Σαμάρα, Ροστόβ, Μόσχα, Νίζνι Νόβγκοροντ, Αγία Πετρούπολη)

18:00 ΕΡΤ1 , 22:00 ΕΡΤ1 , Προημιτελικά 6-7 Ιουλίου (Νίζνι Νόβγκοροντ, Καζάν, Σότσι, Σαμάρα)

22:00 ΕΡΤ1, Ημιτελικά 10-11 Ιουλίου (Αγία Πετρούπολη, Μόσχα)

18:00 ΕΡΤ1, Μικρός τελικός 14 Ιουλίου (Αγία Πετρούπολη)

19:00 ΕΡΤ1, Τελικός 15 Ιουλίου (Μόσχα)


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ