Facebook Pixel Sportdog.gr | Πάρτι της Λίβερπουλ στην Τότεναμ - Ομάδα που... φωνάζει για τίτλο (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-09-15 16:28:00

Πάρτι της Λίβερπουλ στην Τότεναμ - Ομάδα που... φωνάζει για τίτλο (ΒΙΝΤΕΟ)

Πέρασε... αέρα με 2-1 από το «Γουέμπλεϊ».

Την πέμπτη της συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Λίβερπουλ, η οποία πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό 2-1, επικράτησε στο «Γουέμπλεϊ» της Τότεναμ και συνέχισε την... τρελή της πορεία προς την κορυφή της Αγγλίας.

Μεγάλοι πρωταγωνιστές για τους Κόκκινους, ήταν οι Βάιναλντουμ και Φιρμίνιο που πέτυχαν και τα δύο τέτρματα, ενώ ο αρνητικός πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο πορτιέρε των γηπεδούχων, Μίχελ Βορμ, που αντικατέστησε τον τραυματία Ούγκο Γιορίς και ευθύνεται και για τα δύο γκολ!

Το παιχνίδι είχε εξαιρετικό ρυθμό από τα πρώτα λεπτά και ασχέτως αν δεν είδαμε γκολ, είδαμε πολλές φάσεις. Τελικά, η Λίβερπουλ στο 39’ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Βαϊνάλντουμ και λάθος εκτίμησε του τερματοφύλακα της Τότεναμ, που έδιωξε ενώ η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή, ενώ το 0-2 έγινε στο 54’ με κοντινό πλασέ του Φιρμίνιο, επίσης μετά από γκάφα του πορτιέρε!

Η Τότεναμ μείωσε με ωραίο σουτ του Λαμέλα στις καθυστερήσεις, όμως πλέον ήταν πολύ αργά και τίποτα δεν υπήρχε πια για να σταματήσει τη Λίβερπουλ από το να γράψει ιστορία με το 5χ5 για πρώτη φορά!