Facebook Pixel Sportdog.gr | Απίθανη ματσάρα στο Λονδίνο - Ανατροπή η Γιουνάιτεντ, το έσωσε στο 96' η Τσέλσι! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-10-20 16:41:00

Ο Μπάρκλεϊ έκανε το τελικό 2-2 στην εκπνοή!

Ένα από ταπιο συναρπαστικά ντέρμπι των τελευταίων ετών διεξήχθη στο "Stamford Bridge", όπου Τσέλσι και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Τσέλσι προηγήθηκε με τον Ρίντιγκερ στο 21', όμως η Γιουνάιτεντ έφερε το ματς... τούμπα και μπήκε μπροστά με 2-1 χάρη σε δύο γκολ του Μαρσιάλ, στο 55' και στο 73'.

Η Τσέλσι δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και έσωσε τον βαθμό της ισοπαλίας, με τον Μπάρκλεϊ να ισοφαρίζει στο 96'!