Facebook Pixel Sportdog.gr | Την... πάτησε στο 91’ η Ντόρτμουντ - «Βλέπει» ξανά κορυφή η Μπάγερν (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-10-27 18:42:00

Την... πάτησε στο 91’ η Ντόρτμουντ - «Βλέπει» ξανά κορυφή η Μπάγερν (ΒΙΝΤΕΟ)

Γκέλαραν οι Βεστφαλοί, τους πλησίασαν οι Βαυαροί.

Η Μπορούσια Ντόρτμουντ δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στο νικηφόρο σερί της, αφού βρέθηκε μια ανάσα από τη τη νίκη κόντρα στη Χέρτα, όμως την απώλεσε στις καθυστερήσεις.

Η Ντόρτμουντ προηγήθηκε δύο φορές με τον Σάντσο, όμως ο Καλού ισοφάρισε σε ισάριθμες περιπτώσεις. Το τελικό 2-2 έγινε από τον Ιβοριανό άσο της Χέρτα με πέναλτι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Την γκέλα της Ντόρτμουντ εκμεταλλεύτηκε η Μπάγερν Μονάχου. Η αντίπαλος της ΑΕΚ στο Champions League επιβλήθηκε με 2-1 εκτός έδρας της Μάιντς χάρη σε γκολ των Γκορέτσκα και Αλκάνταρα. Έτσι, έφτασε τους 19 βαθμούς, μόλις δύο λιγότερους από την πρωτοπόρο Ντόρτμουντ.