Facebook Pixel Εθνική Ελλάδας: Αποχώρησε τραυματίας ο Μανωλάς από το ματς της Ρόμα
| 2019-02-24 00:09:00

ΣΟΚ με Μανωλά! Αποχώρησε με φορείο και με δάκρυα - Οι πρώτες πληροφορίες (ΒΙΝΤΕΟ)

Έδειχνε να πονάει πάρα πολύ ο Έλληνας αμυντικός!

Εθνική Ελλάδας: Άτυχος στάθηκε ο Κώστας Μανωλάς στην εντυπωσιακή εκτός έδρας νίκη της Ρόμα με 3-2 στην έδρα της Φροζινόνε!

Ο Έλληνας άσος δέχθηκε ένα χτύπημα στον αστράγαλο και έγινε αλλαγή στο 77ο λεπτό του αγώνα, που είχε συγκλονιστική εξέλιξη. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με μακρινό σουτ του Τσιάνο (5’), όμως δύο τέρματα σε ένα δίλεπτο από Τζέκο (30’) και Πελεγκρίνι (31’) γύρισαν το παιχνίδι.

Μετά την αποχώρηση του Μανωλά οι «τζιαλορόσι» δέχθηκαν το 2-2 από τον Πιναμόντι (80’), όμως στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τζέκο έκανε το 2-3 στην τελευταία φάση του ματς!

Ο Μανωλάς αποχώρησε αποχώρησε με φορείο από το γήπεδο και έδειξε να πονάει πολύ, καθώς είχε δακρύσει, ενώ θα υποβληθεί άμεσα σε εξετάσεις για να διαπιστωθεί η σοβαρότητα του τραυματισμού. Πιθανότατα πάντως θα χάσει το ντέρμπι με τη Λάτσιο που ακολουθεί, καθώς και την πρώτη αναμέτρηση με την Πόρτο για τους "16" του Champions League.