Facebook Pixel Ολυμπιακός - ΟΦΗ 5-1: Τα γκολ του αγώνα (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-02-25 19:16:00

"Βροχή" τα γκολ στο "¨Καραϊσκάκης" - Το χατ τρικ του Χασάν και η γκολάρα του Ναμπί (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε όλα τα γκολ της αναμέτρησης Ολυμπιακός - ΟΦΗ 5-1.

Ολυμπιακός - ΟΦΗ: Οι Ερυθρόλευκοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης με σκόρερ τον Γιώργο Μασούρα, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε σέντρα ακριβείας του Ποντένσε από τα δεξιά και νίκησε τον Στρέζο με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι.

Δείτε ΕΔΩ το 1-0 του Ολυμπιακού

Στο 36' οι Πειραιώτες πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων, με τον Αχμέντ Χασάν να χρίζεται σκόρερ. ο Αιγύπτιος συνεργάστηκε ωραία με τον Φορτούνη και πήρε την ασίστ του Έλληνα άσου για να πλασάρει με το δεξί τον Στρέζο σε τετ.

Δείτε ΕΔΩ το 2-0 του Ολυμπιακού

Ο Ολυμπιακός συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και πέτυχε ακόμα ένα γκολ στο 40'. Ο Ποντένσε έβγαλε ακόμα μια φοβερή σέντρα και ο Φορτούνης πέτυχε το 3-0 με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι.

Δείτε το 3-0 του Ολυμπιακού ΕΔΩ

Το... πάρτι συνεχίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να φτάνει στο 4-0 πριν τη συμπλήρωσε ενός λεπτού. Στο 46' ο Τσιμίκας έβγαλε τη σέντρα και ο Χασάν πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ με προβολή.

Δείτε το 4-0 του Ολυμπιακού ΕΔΩ

Το ωραιότερο γκολ της αναμέτρησης, πάντως το πέτυχε ο ΟΦΗ. Στο 57' ο Ναμπί μείωσε σε 4-1 με φανταστικό σουτ εκτός περιοχής, που... τίναξε τα δίχτυα του Σα.

Δείτε το 4-1 του ΟΦΗ ΕΔΩ

Στο 60' ο Χασάν ολοκλήρωσε το χατ τρικ του και διαμόρφωσε το τελικό 5-1 με δεξί πλασέ έπειτα από λάθος του Στρέζου.

Δείτε το 5-1 του Ολυμπιακού ΕΔΩ