Facebook Pixel Sportdog.gr | Ασταμάτητη η Λίβερπουλ - Άνετα 2-0 και την Τσέλσι - Ξανά στην κορυφή και... αγχώνει τη Σίτι! (vid)
| 2019-04-14 20:22:00

Πέμπτη σερί νίκη για τους Κόκκινους.

Στην κορυφή της Premier League ανέβηκε εκ νέου η Λίβερπουλ, μετά τη νίκη της με 2-0 επί της Τσέλσι στο ντέρμπι της 34ης αγωνιστικής του αγγλικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στο δεύτερο καθάρισε την υπόθεση νίκη μέσα σε 2 λεπτά.

Στο 51' ο Μανέ με κοντινή κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Χέντερσον, έκανε το 1-0 και στο 53' ο Σαλάχ με εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή "έγραψε" το τελικό 2-0.

Έτσι, λοιπόν, οι Κόκκινοι πήγαν στους 85 βαθμούς, 2 πάνω από την Σίτι, η οποία βέβαια έχει έναν αγώνα λιγότερο, αλλά είναι αυτή που έχει μπροστά της δύο ντέρμπι, με Τότεναμ εντός και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εκτός.