Facebook Pixel Sportdog.gr | Μεγάλο πρόβλημα - Η Εθνική με Αναστασιάδη έχει δεχθεί όλα τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο
| 2019-06-10 23:20:00

Μόνο στο πρώτο 45λεπτο των αγώνων δέχεται γκολ η ελληνική ομάδα με τον 66χρονο κόουτς στον πάγκο.

Μόνο στα πρώτα 45λεπτα των αγώνων της έχει δεχθεί γκολ η εθνική μας ομάδα από τότε που ανέλαβε την τεχνική ηγεσία ο Άγγελος Αναστασιάδης.

Πιο συγκεκριμένα, σε 6 παιχνίδια της με τον 66χρονο κόουτς στον πάγκο, η Ελλάδα έχει δεχθεί συνολικά 8 τέρματα και κανένα δεν σημειώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο κάποιου παιχνιδιού.

Σε Ζένιτσα και Αττάλεια η γαλανόλευκη έχανε με 2-0 στο 20′, κόντρα στην Ιταλία στο ΟΑΚΑ με 3-0 στο 33′ και παρατηρείται το αξιοσημείωτο στατιστικό που… εφόσον επαναλαμβάνεται, παύει να αποτελεί σύμπτωση.

Ολα τα τέρματα που έχει δεχθεί το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα στην εποχή Ανασταστιάδη στο τιμόνι (8 συνολικά σε 6 αγώνες καθώς υπάρχει και εκείνο από τη Εσθονία) ήταν μέχρι την ανάπαυλα του πρώτου μέρους! Κανένα δεν σημειώθηκε στο δεύτερο μισό κάποιου ματς!

Αυτό αποδεικνύει ότι η ελληνική ομάδα δεν ξεκινά καλά στις αναμετρήσεις της. Μπαίνει χωρίς υψηλό βαθμό συγκέντρωσης και κάπως νωθρά, με συνέπεια να το πληρώνει πριν το πρώτο 45λεπτο.

ΠΗΓΗ: repress.gr