Facebook Pixel Παναθηναϊκός – Φέγενορντ: Τα γκολ των Μακέντα - Μπουζούκη (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-07-17 21:42:00

Εντυπωσιακός ο Παναθηναϊκός... σόκαρε τη Φέγενορντ με 2-0 από το ημίχρονο (ΒΙΝΤΕΟ)

Μακέντα και Μπουζούκης τα πρώτα γκολ της σεζόν.

Παναθηναϊκός – Φέγενορντ: Εξαιρετική είναι η εικόνα του Παναθηναϊκού στο πρώτο φιλικό της σεζόν απέναντι στην πιο έτοιμη θεωρητικά Φέγενορντ.

Οι Πράσινοι προηγούνται 2-0 στην ανάπαυλα του ημιχρόνου, με γκολ των Μακέντα και Μπουζούκη.

Συγκεκριμένα, στο 5ο λεπτό ο Χατζηθεοδωρίδης έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Χατζηγιοβάνης με τη μία βρήκε τον Μακέντα και ο Ιταλός σε κενή εστία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Δείτε το γκολ σε ΒΙΝΤΕΟ ΕΔΩ.

Το Τριφύλλι στο 22’ έκανε και το 2-0. Έπειτα από αντεπίθεση, ο Χατζηγιοβάνης πλάσαρε, ο τερματοφύλακας των Ολλανδών έδιωξε και ο Μπουζούκης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Δείτε γκολ σε ΒΙΝΤΕΟ ΕΔΩ