Facebook Pixel Ολυμπιακός - Τότεναμ: Το δοκάρι του Γκερέρο και τα γκολ των Κέιν, Μόουρα (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-09-18 20:32:00

Το δοκάρι του Ολυμπιακού με Γκερέρο - "Ψυχρολουσία" με πέναλτι Κέιν και γκολάρα Μόουρα (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι Πειραιώτες είχαν τις ευκαιρίες, η Τότεναμ το γκολ.

Ολυμπιακός - Τότεναμ: Οι Ερυθρόλευκοι έμειναν πίσω στο σκορ με 1-0 χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χάρι Κέιν στο 26ο λεπτό.

Ο Άγγλος φορ κέρδισε το πέναλτι από τον Γιασίν Μεριά σε εφόρμηση προς τη μεγάλη περιοχή και το εκτέλεσε ο ίδιος, νικώντας τον Ζοσέ Σα.

Όχι μόνο αυτό, αλλά στο 30' οι Άγγλοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ. Η Τότεναμ έκλεψε την μπάλα στον χώρο του κέντρου, ο Λούκας Μόουρα έγινε αποδέκτης της και με πολύ δυνατό σουτ εκτός περιοχής πέτυχε το 2-0.

Πάντως, οι Πειραιώτες ήταν πολύ καλύτεροι μέχρι το 26', με τα γκολ να σημειώνονται κόντρα στη ροή του αγώνα.

Ο Ολυμπιακός δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, με κορυφαία όλων τη φάση του 18ου λεπτού, όταν ο Γκερέρο "σημάδεψε" το δοκάρι έπειτα από "στρώσιμο" του Ποντένσε και εν συνεχεία ο Γκιλιέρμε σούταρε άουτ.