Facebook Pixel Ήττα-σοκ για ΑΕΛ από Καλαμάτα - Νίκη για Πανιώνιο επί του Ολυμπιακού Βόλου (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-10-30 17:32:00

ΣΟΚ για την ΑΕΛ στο Κύπελλο - Έχασε 3-0 από την Καλαμάτα - Εύκολη νίκη για Πανιώνιο (ΒΙΝΤΕΟ)

Τεράστια έκπληξη.

Την ήττα με 3-0 από την Καλαμάτα γνώρισε η ΑΕΛ στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για το Κύπελλο Ελλάδας και πλέον η πρόκριση για τους "βυσσινί" εναπόκειται σε ένα... θαύμα.

Η "μαύρη θύελλα" ήταν καταιγιστική και έφτασε στην σπουδαία νίκη έχοντας σε φοβερή μέρα τον Αλεξόπουλο, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 39', στο 73' έκανε το 2-0 και στις καθυστερήσεις του αγώνα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Στο άλλο μεσημεριανό ματς ο Πανιώνιος επικράτησε με 3-0 του Ολυμπιακού Βόλου εκτός έδρας και πήρε ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης στην επόμενη φάση. Τα γκολ των "Κυανέρυθρων" μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο, τα δύο από τον Εμμανουηλίδη και το ένα από τον Οικονομίδη.