Facebook Pixel Λεβάντε – Μπαρτσελόνα: Αδιανόητη «σφαλιάρα» σε Μπαρτσελόνα με τριάρα και ανατροπή σε οκτώ λεπτά (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-11-02 19:19:00

Προηγήθηκε με Μέσι, αλλά την ισοπέδωσε η Λεβάντε 3-1!

Λεβάντε – Μπαρτσελόνα: Τη νίκη της αγωνιστικής πανηγύρισε η Λεβάντε, η οποία στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής νίκησε 3-1 με ανατροπή την Μπαρτσελόνα.

Οι Καταλανοί ευτύχησαν να προηγηθούν με πέναλτι του Λιονέλ Μέσι στο 38’, ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν αυτή που περίμενε ο Ερνέστο Βαλβέρδε.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 61’ με τον Χοσέ Καμπάνια, ενώ με το γήπεδο πλέον να... βράζει, ο Μπόρχα Μπαγιοράλ δύο λεπτά αργότερα έγραψε το 2-1. Η Μπάρτσα έδειχνε να τα έχει χαμένα και στο 68’ ο Ραντόγια πέτυχε και το τρίτο γκολ της Λεβάντε!

Το 3-1 έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, με την Μπαρτσελόνα να πιέζει, να βρίσκει γκολ με τον Μέσι, αλλά να της ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ από το VAR.