Facebook Pixel Εσύ θα ΠΑΣ για Κύπελλο!
| 2015-01-07 20:07:00

Εσύ θα ΠΑΣ για Κύπελλο!

Ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν ήθελε να μπει σε... περιπέτειες, νίκησε 2-1 τον Απόλλωνα Καλαμαριάς και αδιαφορώντας για το ματς του ΠΑΟΚ πανηγύρισε την πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδος.

Οι Γιαννιώτες μάλιστα, προκρίθηκαν και ως πρώτοι στον όμιλό τους, αφήνοντας στην δεύτερη θέση την Κέρκυρα.

Όσον αφορά το ματς, ο ΠΑΣ ήταν καλύτερος από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό και πήρε δίκαια τη νίκη και την πρόκριση. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν... φορτσάτοι και μόλις στο 9ο λεπτό απείλησαν με τον Μανιά, ενώ στο 25' άνοιξαν και το σκορ, όταν από ο Μπερτέν γύρισε λανθασμένα την μπάλα στον Παπαδόπουλο, ο Γιάκος πρόλαβε και εύκολα έκανε το 1-0. Με σχεδόν ίδιο τρόπο όμως, έγινε και το 1-1 στο 36', όταν ο Σκόνδρας γύρισε λάθος την μπάλα και ο Τσούτσης έυκολα ισοφάρισε.

Κι ενώ με την ισοπαλία θα πανηγύριζαν και οι δύο την πρόκριση, ο ΠΑΣ δεν... χαρίστηκε, στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξε φουλ επιθετικά και στο 64' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Μανιά, έγραψε το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ.