Facebook Pixel Το Λαύριο κέρδισε στη ματσάρα με το Μαρούσι! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2024-02-05 22:21:00

Το Λαύριο κέρδισε στη ματσάρα με το Μαρούσι! (ΒΙΝΤΕΟ)

Πολύτιμο διπλό για τους φιλοξενούμενους.

Ματς για γερά νεύρα, με νικητή το Λαύριο το οποίο επικράτησε με 75-71 στο Μαρούσι για την Basket League!

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν ορμητικά το παιχνίδι και έκλεισαν την πρώτη περίοδο προηγούμενοι με 13-24. Ο Γιαννόπουλος ήταν ''καυτός'' για τους γηπεδούχους και με προσωπικό σόου σημείωσε το 38-42 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Το θρίλερ πήγε μέχρι τέλους, καθώς το σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες μπήκαν στην τελευταία περίοδο ήταν το 59-58. Οι φιλοξενούμενοι με τον Τζάκσον προηγήθηκαν με 67-71, ενώ Μουρ έγραψε το 67-72. Ο Χόρλερ στο 1:24 σημείωσε το 69-74, με το Λαύριο να φτάνει στο διπλό με τελικό σκορ 71-75.

Τα δεκάλεπτα: 14-23, 38-42, 59-58, 71-75