Facebook Pixel Sportdog.gr | Το παράπονο Μπαρτζώκα: "Είμαστε επαγγελματίες, όμως ο κόσμος ήθελε να δει καλύτερο μπάσκετ" (Vid)
| 2024-03-09 19:45:00

Οι δηλώσεις του προπονητή του Ολυμπιακού μετά τη νίκη επί του Λαυρίου και το ότι κάποιοι παίκτες του είδαν το εν λόγω ματς ως διαδικαστικό, λίγες ημέρες πριν το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό.

Μιλώντα στην ΕΡΤ ο προπονητής του Ολυμπιακού, Γιώργος Μπαρτζώκας, ανέφερε μετά τη νίκη με 84-63 επί του Λαυρίου:

«Τηρουμένων των αναλογιών, χρειαστήκαμε και πιστέψαμε πως ένα δεκάλεπτο θα μας δώσει νίκη. Το Λαύριο ήταν πολύ καλό, είχε καλή εκτέλεση με 40 πόντους στο ημίχρονο. Πρέπει να προσπαθήσεις για να κερδίσεις τον οποιονδήποτε. Μπορεί να αρκούσαν δέκα λεπτά στο παιχνίδι για εμάς.

Είχαμε παίξει σε λιγότερο από 48 ώρες με τη Βίρτους ένα ματς μεγάλης έντασης και πολλοί το είχαν σήμερα σαν διαδικαστικό το παιχνίδι. Είμαστε επαγγελματίες όμως και ο κόσμος ίσως ήθελε να δει καλύτερο μπάσκετ. Είναι μια λεπτή γραμμή αυτή ανάμεσα στις συνθήκες που επικρατούν και τον επαγγελματισμό».