Facebook Pixel Παναθηναϊκός - Περιστέρι: Νίκη στο ΟΑΚΑ για τον ΠΑΟ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2024-04-19 22:16:00

"Ζόρικη" νίκη για ΠΑΟ με Περιστέρι και τώρα... όλα για το Final 4! (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι Πράσινοι δυσκολεύτηκαν αρκετά στο ΟΑΚΑ, που είχε πολύ κόσμο και τελικά πήραν τη νίκη λίγες μέρες πριν τα ματς με τη Μακάμπι.

Παναθηναϊκός - Περιστέρι: Το Τριφύλλι επικράτησε με 93-88 στη ματσάρα των δύο ομάδων στο ΟΑΚΑ και τώρα στρέφει την προσοχή του στα σπουδαία παιχνίδια με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ για τα πλέι οφ της Ευρωλίγκας!

Το Περιστέρι πήρε προβάδισμα με 12 πόντων, για το 13-25, με τους «πράσινους» να έχουν κάνει πολλά λάθη αλλά στη συνέχεια ο Μήτογλου ανέβηκε όπως και οι συμπαίκτες του και το 41-45 ήταν το σκορ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Οι φιλοξενούμενοι άντεξαν και κράτησαν το προβάδισμά τους, κάνοντας το 61-67 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Στην τελευταία και κρίσιμη περίοδο οι Μήτογλου, Παπαπέτρου και Ναν "καθάρισαν" το ματς και έδωσαν τη νίκη στον Παναθηναϊκό με το 93-88.

Τα δεκάλεπτα: 13-25, 41-45, 61-67, 93-88.