Facebook Pixel Ρεάλ Μαδρίτης - Μπασκόνια: Τεράστιο διπλό για την Μπασκόνια! (Hls)
| 2024-04-05 23:56:00

Αρνείται να βγει από την 8άδα η Μπασκόνια - "Άλωσε" την έδρα της Ρεάλ και καλπάζει για πλέι οφ! (Hls)

Οι Βάσκοι πήραν μεγάλο διπλό στην έδρα των πρωταθλητών Ευρώπης και βρίσκονται στην 8η θέση.

Σπουδαία νίκη για την Μπασκόνια στην έδρα της Ρεάλ Μαδρίτης και η ομάδα του Ρογκαβόπουλου παραμένει στην 8η θέση, προετοιμαζόμενη για τη ματσάρα με τη Βίρτους Μπολόνια στην Ιταλία!

Οι Βάσκοι ξεκίνησαν άθλια το ματς και οιο πρωταθλητές Ευρώπης πήραν κεφάλι στο σκορ κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενοι με 27-17, ωστόσο στη συνέχεια η Μπασκόνια βελτιώθηκε πάρα πολύ μειώνοντας στους έξι πόντους στο ημίχρονο για το 48-42. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν την αντεπίθεσή τους και πήραν το προβάδισμα με 64-65, το οποίο δεν έχασαν στο φινάλε του παιχνιδιού και επικράτησαν με 95-91.

Ο Μάρκους Χάουαρντ ήταν ο ηγέτης για την Μπασκόνια έχοντας 35 πόντους, 2 ριμπάουντ και 2 ασίστ, με τον Μάριο Χεζόνια να ξεχωρίζει για την Ρεάλ έχοντας 18 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Δείτε τα στιγμιότυπα στην κορυφή του κειμένου!