Facebook Pixel Euroleague: Ο Μπόλντγουιν "καθάρισε" την Αρμάνι για Μακάμπι (Hls)
| 2024-04-11 23:29:00

Η Μακάμπι πήρε τη ματσάρα - Ο εκπληκτικός Μπόλντγουιν "καθάρισε" την Αρμάνι (Highlights)

Οι Ισραηλινοί είχαν ήδη εξασφαλίσει την είσοδο στα Play In όμως αυτό δεν τους εμπόδισε να πάρουν τη νίκη με 92-86

Στη «Stark Arena» στη Σερβία φιλοξένησε την Αρμάνι Μιλάνο, η Μακάμπι Τελ Αβίβ για την 34η αγωνιστική της Euroleague.

Με τον Τζος Νέμπο να μπαίνει «καυτός» στο παιχνίδι και να είναι απόλυτα εύστοχος από το «ζωγραφιστό» (4/4 δίποντα, 2/2 βολές) μετρώντας συνολικά 10 πόντους από τα πρώτα κιόλας έξι αγωνιστικά λεπτά! Η Μακάμπι κατάφερε να ξεφύγει μέχρι και με 10 πόντους διαφορά (24-14).

Το ημίχρονο έκλεισε με τις δύο ομάδες ισόπαλες στο 52-52. Για να συμβεί αυτό προηγήθηκε το πολύ καλό επιθετικά δεκάλεπτο της Αρμάνι. Ο Σίλντς, ο Μάοντο Λο και ο Μίροτιτς που αποφάσισε να εμφανιστεί στο ματς.

O εκπληκτικός Μπόλντγουιν, μαζί με αξιοσημείωτη δουλειά από τους Σόρκιν αλλά και Κόλσον, όχι μόνο διαχειρίστηκαν την ορμή της Αρμάνι αλλά κατάφερε να κλείσει την περίοδο στο +7.

Στο τέλος του παιχνιδιού ο ρυθμός στο σκοράρισμα έπεσε! Ενδεικτικό και το χαμηλό σε σκορ τέταρτο δεκάλεπτο. Η διαφορά παρέμεινε σε μονοψήφιο νούμερο και η Μακάμπι πήρε μια νίκη κυρίως ψυχολογικού χαρακτήρα.

Τα δεκάλεπτα: 27-23, 25-29, 25-18, 15-16